Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSEI 2017: Międzynarodowa premiera Peruna

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Wojska specjalne, Strategia i polityka, Służby państwowe, 13 września 2017

Czeskie przedsiębiorstwo SVOS z miejscowości Přelouč po raz pierwszy prezentuje w Londynie samochód terenowy Perun 4x4. Pojazd, opracowany z myślą o siłach zbrojnych Czech, będzie oferowany poza granicami kraju, zwłaszcza w naszym regionie.

Prezentowany w Londynie Perun 4x4 ma 6 m długości i 2,3 m szerokości. Wysokość w najwyższym punkcie wynosi 2,6 m. Masa całkowita to 13 t, a ładowność – 2,6 t. Pojazd rozwija do 110 km/h. Napędzany jest 6-cylindrowym silnikiem o mocy 240 kW, zestawionym z automatyczną skrzynią biegów (6 przełożeń do przodu i jedno do tyłu). Na pokładzie znajdzie się miejsce dla dwóch członków załogi i dziesięciu pasażerów. Producent deklaruje możliwość montażu różnorodnego uzbrojenia, w tym zdalnie sterowanego modułu uzbrojenia z 7,62-mm karabinem maszynowym lub 12,7-mm wkm montowanym na dachu pojazdu / Zdjęcie: Michał Jarocki

Swój międzynarodowy debiut targowy ma w Londynie samochód terenowy Perun 4x4 prezentowany przez czeskie przedsiębiorstwo SVOS. Pojazd, który po raz pierwszy zaprezentowano na targach IDET 2017, wystawiono na DSEI 2017 z myślą o rozpropagowaniu konstrukcji wśród potencjalnych klientów eksportowych. Producent wozu deklaruje, że jednym z najważniejszych regionów, w których promowany będzie Perun, jest Europa Środkowo-Wschodnia.

Perun oferowany jest w układzie 4x4 i 6x6, a także w różnorodnych wariantach, w tym: transportera opancerzonego, pojazdu wsparcia ogniowego, dowodzenia / łączności, obrony powietrznej, ambulansu, wykrywania min i urządzeń wybuchowych, do tłumienia zamieszek i dla oddziałów antyterrorystycznych. Wśród docelowych użytkowników wozu wymienia się nie tylko wojsko, ale również policję i inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek społeczny.

Pierwszym użytkownikiem Peruna 4x4 mają być wojska lądowe Republiki Czeskiej. W najbliższych miesiącach producent ma przekazać wojsku cztery pojazdy w różnych wariantach, które posłużą do różnorodnych testów. Co ciekawe, jeden z wozów ma być testowany w warunkach afgańskich. Zakłada się, że pod koniec 2018 Praga podejmie decyzję o zakupie kolejnej partii 20 wozów. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.