Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSEI 2017: Patria Nemo Container po pierwszych testach

Wojska lądowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Imprezy branżowe, 13 września 2017

Przedstawiciele Patrii potwierdzili w Londynie przeprowadzenie pierwszych testów ogniowych zestawu artyleryjskiego Patria Nemo Container wyposażonego w 120-mm moździerz wieżowy.

Zestaw PNC ma 6 m długości, 2,4 m szerokości i 2,5 m wysokości. Masa całkowita wynosi ok. 11,5 t. Załogę stanowi 2 ładowniczych i działonowy, który jednocześnie pełni funkcję dowódcy oddziału. Działo charakteryzuje się szybkostrzelnością 10 strz./min i zasięgiem przekraczającym 10 km / Zdjęcie: Michał Jarocki

Zestaw Patria Nemo Container testowano w dwóch konfiguracjach: z kontenerem transportowanym na samochodzie ciężarowym Sisu ETP E13 8x8 oraz osadzonym na ziemi. Pierwsza seria prób ogniowych miała potwierdzić wstępne założenia producenta i stanowić przyczynek do testów na platformie morskiej, których celem będzie potwierdzenie uniwersalności konstrukcji, która w przyszłości mogłaby zostać użyta zarówno w warunkach lądowych jak i na morzu.

Patria Nemo Container swój debiut targowy miał na targach IDEX 2017 organizowanych w ZEA (na zdjęciu, IDEX 2017: Prezentacja Patria Nemo Container, 2017-02-21). Zestaw artyleryjski wyposażono m.in. we własny generator, urządzenia obserwacyjne i układ klimatyzacji. Producent oferuje również montaż paneli opancerzenia oraz urządzeń filtrowentylacyjnych.

Najważniejszą cechą PNC ma być jego mobilność. Producent zapewnia, że zestaw moździerzowy będzie można transportować np. za pomocą zwykłego samochodu ciężarowego i rozstawiać praktycznie w każdym miejscu o odpowiednio płaskim i ubitym podłożu. Ponadto PNC będzie można załadować na pokład łodzi interwencyjnych lub większych okrętów, w tym patrolowców i korwet. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.