Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Żaglowiec szkolny dla Indonezji

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 16 września 2017

12 września w Vigo w Hiszpanii odbyła się uroczystość przekazania flocie Indonezji żaglowca szkolnego KRI Bima Suci. Zbudowała go Construcciones Navales P. Freire. W uroczystości wziął udział szef sztabu MW Indonezji adm. Ade Supandi.

KRI Bima Suci jest największym żaglowcem zbudowanym w Europie po II wojnie światowej i jednym z największych pływających obecnie po morzach i oceanach. W indonezyjskiej flocie uzupełni znacznie mniejszą jednostkę – zbudowany w Niemczech 53-metowy Dewa Ruci, pływający od 1953. Na zdjęciu – KRI Bima Suci podczas prób morskich, czerwiec 2017 / Zdjęcie: atlantico.net

Obecnie trwają przygotowania do pierwszego rejsu żaglowca. Bima Suci ma wypłynąć z Vigo 18 września z 119 studentami 3. roku indonezyjskiej akademii marynarki wojennej na pokładzie. Celem rejsu będzie Surabaja, gdzie jednostka planowo ma dotrzeć 24 listopada.

Construcciones Navales P. Freire zawarła kontrakt na budowę motorowo-żaglowego okrętu szkolnego dla Indonezji 6 czerwca 2013 po trwającym 2 lata przetargu, w którym uczestniczyło 11 oferentów. Projekt Bima Suci powstał w biurze konstrukcyjnym Oliver Design. Budowę jednostki rozpoczęto w 2014, a zwodowano ją 17 października 2016.

Bima Suci ma 111,2 m długości, 13,65 m szerokości, a zanurzenie równe 5,95 m. Najwyższy maszt okrętu ma 49 m nad pokładem, który znajduje się 9,2 m nad linią wodną. Na trzech masztach można zawiesić do 26 żagli o łącznej powierzchni 3350 m2. Projekt ożaglowania wykonała niemiecka Detlev Löll und Partner. Na okręcie może zmieścić się do 200 marynarzy, w tym 120 uczniów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.