Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Rosji rozbił się Jak-130

Lotnictwo wojskowe, Wypadki, 16 września 2017

Dziś przed południem, po starcie z lotniska pod Borisoglebskiem w obwodzie woroneskim wykonywał lot szkolno-treningowy samolot Jak-130. Na jego pokładzie znajdowała się dwuosobowa załoga. Najprawdopodobniej z powodu problemów z zespołem napędowym samolot nie mógł kontynuować lotu i dowódca zdecydował o katapultowaniu się. Obaj lecący samolotem wylądowali na spadochronach. Według komunikatu MO FR, nic im się nie stało.

Szczątki spalonego wraku rozbitego pod Borisoglebskiem samolotu szkolno-treningowego Jak-130 / Zdjęcie: kadr z filmu Ren-TV

Po opuszczeniu przez załogę samolot rozbił się. Wrak prawie całkowicie spłonął. Na ziemi nikomu nic się nie stało. Według oficjalnego komunikatu, załoga przed katapultowaniem skierowała maszynę na tereny niezamieszkane.

Rozbity samolot to dwumiejscowy, dwusilnikowy szkolno-treningowy Jak-130. Należał do wojskowej akademii lotniczej w Woroneżu. Bazował na lotnisku w Borisoglebsku, na którym stacjonują także szturmowe Su-25.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.