Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Cirrusa SR22

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 17 września 2017

15 września późnym wieczorem z lotniska Fort Collins w stanie Kolorado w USA wystartował samolot Cirrus SR22. Na jego pokładzie znajdowały się cztery osoby – rodzice i dwoje dzieci. Lecieli do Moab w stanie Utah.

Rejon katastrofy Cirrusa SR22

Gdy samolot przelatywał w pobliżu Baxter Peak w stanie Kolorado, zniknął z ekranu radaru i utracono z nim łączność. Ostatni raz obserwowano go ok. 25 km na północ od Glenwood Springs. W tej sytuacji wszczęto poszukiwania z udziałem śmigłowców Civil Air Patrol i medycznego Classic Air. Wrak samolotu odnalazła załoga tego drugiego wczoraj o 11:40 ok. 275 km na zachód od Denver. Okazało się, że szczątki rozrzucone są na dużym obszarze, a wszyscy lecący samolotem zginęli na miejscu.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Bada to komisja powołana przez National Transportation Safety Board i Federal Aviation Administration. Wiadomo, że lot odbywał się w warunkach dużego zachmurzenia i mgły.

Rozbity samolot to jednosilnikowy dolnopłat Cirrus SR22. Był własnością prywatną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.