Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Peres – nowy izraelski bsl

Przemysł lotniczy, Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 17 września 2017

Izraelska kompania APG – Aero Systems ujawniła nowy, startujący pionowo bezzałogowy statek latający Peres (hebr. Sęp). Zbudowano go w układzie dwupłata tandem z obracanymi gondolami silnikowymi. Napęd bsl stanowią cztery silniki elektryczne umieszczone w gondolach na końcach skrzydeł. W czasie startu pracują wszystkie silniki, a w locie poziomym jedynie dwa.

Obecnie trwają próby w locie największego z rodziny bsl Peres / Zdjęcie: APG

Według Flightglobal, Peres jest przedstawicielem całej rodziny bsl. Jak dotąd, największym. Zarówno jego długość, jak i rozpiętość wynoszą po ok. 4 m. Jego maksymalna masa startowa wynosi 220 kg, masa użyteczna 20 kg, a długotrwałość lotu jest równa 12 h.

Najmniejszy z rodziny bsl ma masę startową około dziesięć razy mniejszą. Wynosi ona ok. 20 kg. Cała rodzina przeznaczona jest głównie do operowania z pokładów okrętów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.