Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sukces snajperów na Litwie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 18 września 2017

W dn. 13-14 września na Litwie odbyły się 12. Międzynarodowe Zawody Strzeleckie strzelców wyborowych pod nazwą Sniper Fest 2017. Miejsce na podium zajął polski zespół wystawiony przez 25. Brygadę Kawalerii Powietrznej.

Żołnierze z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej zajęli trzecie miejsce w zawodach strzelców wyborowych pod nazwą Sniper Fest 2017 / Zdjęcia: plut. Łukasz Nowaciński, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Polskę reprezentował pięcioosobowy zespół żołnierzy z 1. batalionu kawalerii powietrznej w składzie drużyny wystawionej przez 25. Brygadę Kawalerii Powietrznej: plut. Łukasz Nowaciński, st. kpr. Tomasz Tomecki, st. szer Karol Kostrzewa, szer. Tomasz Bziukiewicz i szer. Piotr Pielach.

Zawody rozpoczęły się 13 września treningiem przeznaczonym dla wszystkich startujących zawodników. Rozegrano cztery konkurencje drużynowe, w których wyniki poszczególnych zawodników składały się na wynik końcowy całego zespołu. Punktacja na zawodach była skomplikowana. Punkty można było zyskać, jak również szybko je stracić.

Punkty ujemne przyznawano chociażby za źle wybrany cel. Zmagano się w konkurencjach, w których oceniano precyzję strzału na krótkich i długich dystansach oraz umiejętności uwzględniania poprawek na siłę i kierunek wiatru. Strzelano z różnych postaw strzeleckich do różnorodnych celi. Po zakończeniu etapu drużynowego uczestnicy wzięli udział w treningu indywidualnym.

Właściwa rywalizacja startujących drużyn rozpoczęła się 14 września i trwała przez cały dzień. Wygrali ją zawodnicy z Danii, a drugie miejsce zajęła reprezentacja Norwegii. Żołnierze z 25.BKPow. zajęli trzecie miejsce. W zawodach wzięło udział aż trzydzieści zespołów z ośmiu państw. Swoje reprezentacje wystawiły też m.in. Litwa, Niemcy, Belgia i USA.

Na podstawie informacji por. Krzysztofa Kota, DG RSZ
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.