Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto ćwiczenia Kormoran-17

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 18 września 2017

Zwalczanie okrętów podwodnych, poszukiwanie i ratownictwo, naprowadzanie na cel, koordynacja akcji ratowniczej z powietrza i rozpoznanie obszarów morskich są zadaniami, jakie będą realizowane w trakcie rozpoczętych dziś ćwiczeń Kormoran – 17.

Nad przebiegiem manewrów czuwać będą specjaliści z Dowództwa Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej oraz stanowisk dowodzenia w 43. i 44. Bazie Lotnictwa Morskiego. Ćwiczeniem pokieruje dowódca BLMW, kmdr pil. Tadeusz Drybczewski / Zdjęcie: Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej

Dziś rozpoczęto największe tegoroczne ćwiczenia lotników morskich pk. Kormoran-17, które potrwają do 22 września. Wydzielone do wykonywania zadań lotniczych załogi samolotów i śmigłowców Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej współpracować będą z jednostkami 3. Flotylli Okrętów i 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, realizującymi w tym samym czasie zadania w ramach własnych ćwiczeń pk. Ostrobok-17 i Wargacz-17.

Podczas epizodów poszukiwawczo-ratowniczych zaplanowano współpracę z jednostką interwencyjno-pościgową Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Główne epizody ćwiczenia realizowane będą na poligonach morskich rozmieszczonych wzdłuż wybrzeża. Prowadzone będzie m.in. poszukiwanie rozbitków w wodzie i podejmowanie poszkodowanych z pokładów okrętów, wsparcie poszukiwań i działań ratowniczych przez załogę samolotu patrolowego An-28B1R, a także zwalczanie okrętów podwodnych prowadzone śmigłowcami bazowania lądowego Mi-14PŁ i pokładowymi SH-2G.

Załogi śmigłowców pokładowych ćwiczyć będą także zwalczanie okrętów nawodnych. Jednocześnie na poligonie morskim w rejonie Półwyspu Helskiego załogi wiropłatów Mi-14PŁ będą doskonalić umiejętności w poszukiwaniu zanurzonego okrętu podwodnego. W oddzielnym epizodzie załogi śmigłowców przećwiczą ostatnią fazę ZOP – niszczenie okrętu podwodnego przez jego bombardowanie. W ramach współpracy z okrętami śmigłowiec pokładowy imitował będzie cel powietrzny w zadaniach obrony przeciwlotniczej. Załogi An-28B1R będą również prowadzić rozpoznanie jednostek nawodnych i określać charakter ich działań oraz ćwiczyć pozahoryzontalne wskazywanie celów we współpracy z fregatą rakietową.

Ćwiczenie poświęcone zostanie również sprawdzeniu procedur, a także zgrania i gotowości do prowadzenia działań sił naziemnych, których głównym celem pozostaje utrzymanie w ciągłej gotowości eksploatacyjnej infrastruktury lotnisk BLMW. Ćwiczone będą też zagadnienia z zakresu rozpoznawania skażeń, powszechnej obrony przeciwlotniczej, odtwarzania infrastruktury lotniskowej po potencjalnych zniszczeniach, uzupełniania zapasów środków bojowych i materiałowych, utrzymania sprawności technicznej statków powietrznych, zabezpieczenia łączności oraz zabezpieczenia medycznego i ewakuacji medycznej.

Na podstawie informacji GBLMW


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.