Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FR ogranicza wydatki obronne

Strategia i polityka, 19 września 2017

W ogłoszonym wczoraj projekcie budżetu Federacji Rosyjskiej na 2018 w dziale Obrona narodowa przewidziano wydanie 943,6 mld rubli (ok. 60 mld PLN). To mniej niż w 2017, na który zaplanowano 1,021 bln rubli. W kolejnych latach wydatki obronne FR mają być jeszcze mniejsze. W 2019 mają wynieść 860,6 mld rubli, a w 2020 nieco więcej – 869,1 mld rubli.

W 2016 Rada Bezpieczeństwa FR szacowała udział nowoczesnego uzbrojenia w wyposażeniu SZ na 58,3%. W ostatnich latach opracowano wiele typów nowych broni, w tym systemy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe, czołgi i transportery opancerzone oraz samoloty załogowe i bezzałogowe nowej generacji. Na zdjęciu – najnowszy z testowanych w powietrzu egzemplarzy samolotu wielozadaniowego Su-57 (T50-11), który przyleciał do ośrodka badawczego w Żukowskim pod Moskwą 10 września / Zdjęcie: vesti.ru

Wraz z ograniczaniem budżetu obronnego mają maleć wydatki przeznaczone bezpośrednio na Siły Zbrojne. W 2018 mają one wynieść 771,1 mld rubli wobec 867,6 mld rubli w br. W 2019 wydatki na SZ mają spaść do 753,9 mld rubli, a w 2020 wynieść 771,9 mld rubli.

Ograniczaniu wydatków na bezpieczeństwo zewnętrzne będzie towarzyszyć wzrost nakładów na bezpieczeństwo wewnętrzne państwa. Na dział Bezpieczeństwo narodowe i ochrona prawa przewidziano na 2018 ok. 1,3 bln rubli wobec 1,27 bln rubli w 2017. Rosyjscy analitycy wyjaśniają to rosnącym zagrożeniem terrorystycznym. Zauważają przy tym, że armia FR została w ostatnich latach znacząco unowocześniona, w szczególności w zakresie uzbrojenia strategicznego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.