Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

JAL zamówiły kolejne Dreamlinery

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 22 września 2017

Boeing ujawnił, że Japan Airlines (JAL) zamówiły kolejne 4 samoloty szerokokadłubowe 787-8 Dreamliner. Ich wartość według cen katalogowych to ponad 900 mln USD (ponad 3,2 mld zł). Zamówienie było poprzednio zarejestrowane jako zlecenie nieujawnionego klienta.

Docelowo JAL mają dysponować 29 787-8 i 20 787-9 / Ilustracja: Boeing

Zamówienie kolejnych Dreamlinerów jest kluczowym elementem naszej strategii, ponieważ chcemy rozwinąć istniejącą siatkę połączeń i wzmocnić naszą pozycję przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio w 2020. Niski poziom hałasu emitowanego przez 787 będzie odgrywać kluczową rolę w spełnianiu naszego zobowiązania do wykonywania cichszych operacji w ramach naszej siatki połączeń krajowych – powiedział prezes Japan Airlines Yoshiharu Ueki.

Po raz kolejny czujemy się zaszczyceni współpracą z Japan Airlines, które powiększają swoją flotę o kolejne Dreamlinery. JAL udało się z powodzeniem rozwijać swoją działalność przez lata, przy jednoczesnym generowaniu zysków dzięki ekonomice i niezawodności ich 787 – dodał prezes Boeing Commercial Airplanes Kevin McAllister.

Japan Airlines eksploatują obecnie 34 Dreamlinery (25 787-8 I 9 787-9). Kolejny (787-9) dołączy do nich jeszcze w tym tygodniu. Dzięki najnowszemu zamówieniu japońskie towarzystwo docelowo dysponować będzie 29 787-8 i 20 787-9.

Japan Airlines były pierwszym w świecie przewoźnikiem, który odebrał Dreamlinera napędzanego silnikami General Electric GEnx-1B. Oprócz tego, jako jedne z pierwszych w tym samym roku uruchomiły nowe połączenia, do Boston i San Diego, obsługiwane przez Boeingi 787-8 ( Awarie Dreamlinerów JAL, 2013-10-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.