Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy egipski Gowind 2500 dostarczony

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 września 2017

Francuska Naval Group przekazała marynarce wojennej Egiptu pierwszą korwetę rakietową proj. Gowind 2500.

El Fateh ma opuścić jutro stocznię Naval Group w Lorient i rozpocząć podróż do portu macierzystego w Egipcie / Zdjęcie: Naval Group

Dziś w Lorient odbyła się ceremonia przekazania marynarce wojennej Egiptu korwety rakietowej El Fateh (971, Testy egipskiego Gowinda, 2017-03-21). Gośćmi honorowymi uroczystości byli m.in. przedstawiciele dowództwa egipskiej floty, w tym głównodowodzący adm. Ahmed Khaled, a także urzędnicy reprezentujący ministerstwo obrony Francji.

El Fateh jest pierwszą z co najmniej 4 korwet rakietowych proj. Gowind 2500 zakupionych przez Egipt latem 2014 (Miliardowe zlecenie DCNS, 2014-06-03). Jej budowę zapoczątkowano wiosną 2015 (Rusza budowa pierwszego egipskiego Gowinda, 2015-04-16). Okręt zwodowano we wrześniu ub. r. (Wodowanie egipskiego Gowinda, 2016-09-20).

Porozumienie z 2014 zakłada, że tylko pierwszy z okrętów zostanie zbudowany we Francji. Pozostałe skonstruuje lokalna stocznia w Aleksandrii (Cięcie blach pod egipskiego Gowinda, 2016-04-18). Umowa zawiera w sobie także opcję na kupno kolejnych dwóch jednostek. 

Warto przypomnieć, że El Fateh jest czwartym okrętem przekazanym w ostatnich latach Egiptowi przez Naval Group. W 2015 Egipcjanie odebrali fregatę rakietową Tahya Misr (1001) proj. FREMM (Tahya Misr w Egipcie, 2015-08-05). Rok później dostarczono dwa śmigłowcowce desantowe typu Mistral, Gamal Abdel Nasser (1010) i Anwar El Sadat (1020, Avengery na egipskim Mistralu, 2017-07-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.