Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulatory L-15 w Zambii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 23 września 2017

W Lusace w Zambii otwarto symulatorowy ośrodek treningowy dla pilotów i obsług chińskich samolotów L-15AFT. Wyposażenie ośrodka dostarczyła korporacja CATIC.

Prezydent Edgar Chagwa Lungu obserwuje pokaz treningu pilotki zambijskiej w symulatorze L-15 / Zdjęcie: Lusakatimes

5 września w bazie Lusaka w Zambii odbyła się uroczystość otwarcia symulatorowego ośrodka treningowego dla pilotów i obsług chińskich samolotów HAIC L-15AFT (L-15Z). Wziął w niej udział prezydent Edgar Chagwa Lungu i dowódca zambijskich wojsk lotniczych, gen. Eric Chimese. Ośrodek ma uzupełnić potrzeby szkoleniowe związane z eksploatacją 6 zakupionych wcześniej szkolno-bojowych L-15. Jego wyposażenie dostarczyła korporacja CATIC.

Cztery pierwsze z sześciu zamówionych w ChRL samolotów L-15Z, które dotąd zostały dostarczone Zambii, zaprezentowano w bazie w Lusace podczas otwarcia symulatorowego ośrodka treningowego / Zdjęcie: Lusakatimes

Według LI Hou Ding, dyrektora regionalnego CATIC (China National Aero-Technology Import & Export Corporation), otwarty w Lusace ośrodek jest najnowocześniejszy w Afryce. Można w nim szkolić zarówno pilotów L-15, jak i techników obsługujących samoloty. Według Lusakatimes, do Zambii trafiły dotąd 4 z 6 z zamówionych chińskich samolotów (L-15 lotnictwa Zambii na AAD, 2016-09-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.