Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Parada w Teheranie

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 23 września 2017

22 września, w rocznice wybuchu wojny iracko-irańskiej z 1980, w największych miastach Iranu odbywają się parady wojskowe. Wczoraj największa parada odbyła się w Teheranie. Pokazano na niej nową rakietę balistyczną średniego zasięgu Khorramshahr.

Rakieta balistyczna Khorramshahr podczas parady wojskowej w Teheranie, 22 września 2017 / Zdjęcie: IRNA

O rakiecie Khorramshahr Iran informował już wcześniej. Podawano m.in. informacje o jej testach. Publicznie Khorramshahr pokazano jednak pierwszy raz.

Podczas tej samej parady pokazano także wcześniej demonstrowane rakiety balistyczne, m.in. Ghadr-F, na bazie której prawdopodobnie skonstruowano Khorramshahr / Zdjęcie: IRNA

Rakieta balistyczna Khorramshahr ma oficjalnie zasięg równy 2 tys. km. Może przenosić kilka głowic bojowych. Analitycy oceniają, że rzeczywisty zasięg rakiety jest większy. Irańczycy nie informują jednak o jej pełnych możliwościach, by nie drażnić państw Unii Europejskiej. Głównym wrogiem Iranu pozostaje bowiem Izrael.

Dzisiaj Press TV poinformowała o kolejnym teście rakiety balistycznej Khorramshahr. Odbył się on kilkanaście godzin po jej zademonstrowaniu na paradzie

Konstrukcja rakiety Khorramshahr bazuje na wcześniejszych modelach – Shahab-3\Ghadr. Jej średnica jest od nich większa. W Khorramshahr nie zastosowano sterów aerodynamicznych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.