Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się Eurofighter Typhoon

Lotnictwo wojskowe, Wypadki, 25 września 2017

Wczoraj w czasie pokazów lotniczych w Terracina nad Morzem Tyrreńskim (ok. 80 km na południe od Rzymu) jedną z atrakcji był Eurofighter Typhoon włoskich wojsk lotniczych (Aeronautica Militare Italiana, AMI). Po starcie z Pratica di Mare wykonywał on lot pokazowy na oczach kilku tysięcy widzów. W pewnym momencie, ok. 17:00 czasu lokalnego, w czasie wykonywania pętli, samolot zaczął niebezpiecznie zniżać lot. W efekcie uderzył w wodę. Pilot nie zdołał się katapultować.

W Internecie pojawiło się wiele filmów z katastrofy włoskiego Typhoona. Zdjęcie obok to fotomontaż na podstawie jednego z nich, nagranego przez Michele F., pokazujące ostatnie chwile przed zderzeniem samolotu z wodą / Ilustracja: Simone Grossi – Repubblica.it

Gdy na miejsce katastrofy dotarli ratownicy, okazało się, że pilot zginął na miejscu. Ofiara katastrofy to 36-letni kpt. Gabriele Orlandi z Reparto Sperimentale Volo (oddziału doświadczalnego) AMI. Zginął na oczach rodziców i swej partnerki. Jego zwłoki wydobyto z wody ok. 18:30.

Po wypadku impreza została natychmiast przerwana. Odwołano m.in. występ zespołu akrobacyjnego Frecce Tricolori, który był zaplanowany po locie Typhoona.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Za najbardziej prawdopodobny uznaje się błąd pilota. Specjaliści nie wykluczają jednak awarii technicznej.

Rozbity samolot to Eurofighter F-2000A Typhoon nr rej. MM7278, nr burtowy RS-23, nr seryjny 092/IS010. Należał do 311. Grupy Reparto Sperimentale Volo AMI.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.