Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IU zamówi Tarantule

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 września 2017

Inspektorat Uzbrojenia rozpoczął procedurę pozyskania Mobilnych Bezzałogowych Pojazdów Rozpoznawczych pk. Tarantula.

IU zamierza pozyskać 50 egzemplarzy Mobilnych Bezzałogowych Pojazdów Rozpoznawczych pk. Tarantula / Zdjęcie: Instytut PIAP

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pięćdziesięciu egzemplarzy Mobilnych Bezzałogowych Pojazdów Rozpoznawczych (MBPR) Tarantula. Urządzenia mają umożliwiać prowadzenie rozpoznania w bezpośredniej styczności wojsk, w tym penetrację miejsc niebezpiecznych i niedostępnych dla człowieka.

Ponaddto MBPR Tarantula ma służyć do prowadzenia rozpoznania patrolowego bez konieczności wprowadzania siły żywej na teren i obiekty znajdujące się pod bezpośrednim ostrzałem lub zaminowane i przekazywanie danych z urządzeń rozpoznawczych poprzez bezprzewodową transmisję audio i video do konsoli operatora.

Konstrukcja MBPR Tarantula powinna zapewnić przemieszczanie się po drogach gruntowych, utwardzonych, bezdrożach, w tym także w terenie otwartym, zurbanizowanym, lesistym i z wysoką szatą roślinności, a także transport wewnątrz przedziałów desantowych pojazdów rozpoznawczych i przenoszenie przez pojedynczego żołnierza.

MBPR Tarantula powinien umożliwiać montaż urządzeń rozpoznawczych (modułów), w tym: kamery dziennej i nocnej, mikrofonu kierunkowego, a także manipulatora do podnoszenia lub podkładania niewielkich przedmiotów lub ładunków wybuchowych.

Termin składania wniosków o dopuszczenie od udziału w postępowaniu mija 24 października o godz. 10:00. Wybór zwycięskiej oferty zostanie dokonany w oparciu o następujące kryteria: cena (60% wagi), kryteria techniczne (35%) i długość gwarancji (5%). 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.