Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pogranicznicy ćwiczyli w 1.BLT

Służby państwowe, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 września 2017

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z żołnierzami z 1. Bazy Lotnictwa Transportowego ćwiczyli ochronę obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa.

Ćwiczenie ochrony obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa przeprowadzono na terenie 1. Bazy Lotnictwa Transportowego / Zdjęcia: NOSG

Ćwiczenie funkcjonariuszy NOSG i żołnierzy z 1.BLT zorganizowano w środę. Szkolenie podzielono na dwa etapy: teoretyczny i praktyczny. W części pierwszej uczestnicy zapoznali się ze specyfiką zadań z zakresu bezpieczeństwa wykonywanych przez poszczególne służby.

Druga, praktyczna część obejmowała m.in. naruszenie systemu ochrony Portu Lotniczego im. Chopina, bezprawny atak na konwój, odparcie ataku przez skoordynowane siły Straży Granicznej i Sił Zbrojnych RP oraz przeprowadzenie akcji ratowniczej dla poszkodowanych.

Podczas ćwiczenia służby dyżurne współdziałających jednostek doskonaliły system wymiany informacji, alarmowania, zarządzania i kierowania w celu zastosowania wypracowanych wspólnie procedur reagowania na powstałe zdarzenia kryzysowe. Ćwiczenie służyło też m.in. sprawdzeniu metod współpracy pomiędzy służbami biorącymi udział w działaniach bojowych.

Na podstawie informacji NOSG
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.