Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AsiaSat 9 na orbicie

Astronautyka, 30 września 2017

28 września 2017 o 21:52:16 czasu moskiewskiego z platformy startowej nr 200 kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie wystartowała rakieta nośna Proton-M z satelitą AsiaSat 9. Na docelową orbitę miał go wynieść blok przyspieszający Briz-M. 29 września o 07:05, po pięciu włączeniach silnika bloku, satelita znalazł się na orbicie o wysokości ponad 35 tys. km. Kontrolę nad nim przejęła wówczas kompania Asiasat.

Zasięg transponderów satelity AsiaSat 9 / Rysunek: AsiaSat

Satelita AsiaSat 9 został zaprojektowany i zbudowany przez Space Systems/Loral z Kalifornii na zlecenie AsiaSat. To satelita typu SSL 1300 z 28 transponderami C-band i 32 Ku-band. Ma obsługiwać łączność i nadawać sygnały telewizyjne nad obszarem Azji i Pacyfiku, zastępując satelitę poprzedniej generacji – AsiaSat 4. Masa AsiaSat 9 wynosi 6140 kg.

Start rakiety Proton-M z satelitą AsiaSat 9. Bajkonur, 21:52:16 / Zdjęcie: ILS

Start rakiety nośnej Proton-M z blokiem Briz-M realizowała International Launch Services Inc. (ILS) z USA. ILS to spółka zależna Centrum im. M.W. Chruniczewa, dysponująca wyłącznym prawem do startów Protonów-M. Start z AsiaSat 9 był 96 realizowanym przez ILS.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.