Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Texany II dla Argentyny

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 01 października 2017

28 września w Textron Aviation Factory w Wichita w stanie Kansas odbyła się uroczystość przekazania wojskom lotniczym Argentyny 4 pierwszych samolotów szkolno-bojowych Beechraft Т-6С+ Texan II. Po uroczystości samoloty wystartowały do lotu do Kordoby w Argentynie, gdzie mają przybyć 2 października. Będą tam służyć w Escuela de Aviación Militar (szkole wojsk lotniczych).

Pierwsze samoloty Beechraft Т-6С+ Texan II odebrane przez wojska lotnicze Argentyny / Zdjęcie: Wojska Lotnicze Argentyny

Władze Argentyny zamówiły 12 samolotów Beechraft Т-6С+ Texan II w 2016. Kontrakt zawarto w ramach procedury FMS (Foreign Military Sales). Jego wartość wyniosła 160,47 mln USD.

Docelowo Argentyna zamierza kupić 24 Texany II. Mają one służyć nie tylko do szkolenia pilotów, ale i do patrolowania przestrzeni powietrznej i zwalczania lekkich samolotów, przede wszystkim używanym przez przemytników. Według DSCA (Defense Security Cooperation Agency) całkowita wartość zamówienia może sięgnąć 300 mln USD.

Argentyna jest dziewiątym użytkownikiem samolotów rodziny T06 Texan II, a drugim – po Meksyku – użytkownikiem samolotów T-6C+.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.