Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bezpieczna ładownica na granaty

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Wojska specjalne, 04 października 2017

Spółka ACS Industries z Izraela zamierza zaprezentować podczas AUSA unikatową, sztywną ładownicę do bezpiecznego przenoszenia granatów odłamkowych i hukowo-błyskowych.

Nowa kompozytowa ładownica opracowana przez ACS Industries umożliwia sześciokrotnie szybsze wyjęcie granatu niż typowa ładownica materiałowa / Zdjęcie: ACS Industries

Jak mówi Nir Shaul, założyciel i dyrektor generalny ACS Industries: Nowa ładownica jest zaprojektowana tak, aby rozwiązać poważne problemy związane z bezpieczeństwem podczas eksploatacji granatów różnego rodzaju. Niestety, co roku podczas użytkowania granatów zdarza się kilkadziesiąt incydentów. Rozwiązanie, jakie opracowaliśmy jest jedynym tego rodzaju w świecie – umożliwia bezpieczne wyjęcie granatu z ładownicy jedną ręką i jego rzucenie.

Kształt kompozytowej ładownicy można dostosować do każdego typu i modelu granatu – jest już dostępny dla 6 najbardziej popularnych typów. Ładownica ma unikalną ergonomiczną strukturę. Zastosowano w niej 5 oddzielnych środków bezpieczeństwa, które umożliwiają zarówno bezpieczne obchodzenie się z granatem, jak i szybkie i skuteczne działanie.

Nowa ładownica umożliwia sześciokrotnie szybsze wyjęcie granatu niż typowa ładownica materiałowa. W dodatku można z niej wyjąć granat jedną ręką, nie spuszczając wzroku z przeciwnika, drugą trzymając broń osobistą.  


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.