Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia Wojsk Specjalnych Kobra-17

Wojska specjalne, Strategia i polityka, 10 października 2017

Żołnierze wojsk specjalnych z ośmiu państw NATO i Gruzji wzięli udział w zorganizowanych w Polsce i na Słowacji ćwiczeniach Kobra-17.

Żołnierze wojsk specjalnych z ośmiu państw NATO oraz Gruzji uczestniczyli w ćwiczeniach Kobra-17, które zorganizowano w północnej i północno-wschodniej Polsce i na Słowacji / Rysunek: Archiwum DKWS

W ćwiczeniach, które przeprowadzono na poligonach w rejonie północnej i północno-wschodniej Polski i na Słowacji, uczestniczyli żołnierze Jednostek Wojskowych Grom, Komandosów, Formoza, Nil, Agat i 7. Eskadry Działań Specjalnych, a także wojskowi z Belgii, Chorwacji, Litwy, Słowacji, USA, Węgier i Wielkiej Brytanii. Podczas ćwiczeń Polacy po raz pierwszy wystąpili w roli oceniających, sprawdzając przestrzeganie procedur natowskich przez żołnierzy sił specjalnych Gruzji.

Gruzińscy komandosi od kilku miesięcy szkolą się wspólnie z żołnierzami polskich jednostek specjalnych w tym szczególnie z JW Agat. Podczas ćwiczenia Kobra-17 trenowano procedury i praktyczne działania wynikające ze specyfiki wojsk specjalnych, takie jak rozpoznanie czy akcje bezpośrednie. Działania prowadzono pod nadzorem Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych.

- Podczas ćwiczeń Kobra-17 Gruzini zdali test. Nie oznacza to jednak, że kończymy nasze wspólne szkolenie. Nadal będziemy ćwiczyć w Polsce i w Gruzji, wspierać rozwój gruzińskich sił specjalnych, tak aby w najbliższym czasie wspólnie przygotować Zadaniową Grupę Specjalną, która mogłaby wziąć udział w misji NATO - powiedział Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych, gen. bryg. Wojciech Marchwica.

Na podstawie informacji Wydziału Prasowego DKWS


Drukuj Góra