Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ukraiński traktor opancerzony

Ludzie, Obrona terytorialna, 12 października 2017

Na wystawie w Kijowie pokazano m.in. opancerzony traktor gąsienicowy. Amatorska konstrukcja ma służyć do ewakuacji rannych.

Konstrukcja ukraińskiego rolnika stała się przedmiotem kpin w Internecie. Niektórzy internauci zastanawiają się, kiedy podobne pojazdy pojawią się w Polsce... / Zdjęcie: otvaga2004

Na otwartej przedwczoraj w Kijowie XIV Wystawy przemysłowo-obronnej Zbroja ta bezpieka – 2017 (Broń i bezpieczeństwo) pokazano m.in. opancerzony traktor gąsienicowy. Na bazie traktora rolniczego T-150 zbudował go rolnik Boris Tkacz. Według dostępnych informacji, jego konstruowanie rozpoczął w czerwcu 2015.

Główny właz do pojazdu rolnik-konstruktor umieścił z tyłu / Zdjęcie: otvaga2004

Traktor został obudowany blachą stalową (ST.3) o grubości 10 i 20 mm. Ta druga została wykorzystana w przedniej części kadłuba. Główna część kadłuba zbudowana została ze starej cysterny.

Miejsce dla kierowcy pojazdu wyposażono nawet w ekran komputera / Zdjęcie: otvaga2004

Według konstruktora, pojazd ma służyć do ewakuacji rannych. Główny właz do pojazdu umieszczono z tyłu. Kierowca może do niego wejść także od przodu, po uchyleniu stalowego stożka. Całość otoczona jest siatką ochronną.


Drukuj Góra