Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ukraiński traktor opancerzony

Ludzie, Obrona terytorialna, 12 października 2017

Na wystawie w Kijowie pokazano m.in. opancerzony traktor gąsienicowy. Amatorska konstrukcja ma służyć do ewakuacji rannych.

Konstrukcja ukraińskiego rolnika stała się przedmiotem kpin w Internecie. Niektórzy internauci zastanawiają się, kiedy podobne pojazdy pojawią się w Polsce... / Zdjęcie: otvaga2004

Na otwartej przedwczoraj w Kijowie XIV Wystawy przemysłowo-obronnej Zbroja ta bezpieka – 2017 (Broń i bezpieczeństwo) pokazano m.in. opancerzony traktor gąsienicowy. Na bazie traktora rolniczego T-150 zbudował go rolnik Boris Tkacz. Według dostępnych informacji, jego konstruowanie rozpoczął w czerwcu 2015.

Główny właz do pojazdu rolnik-konstruktor umieścił z tyłu / Zdjęcie: otvaga2004

Traktor został obudowany blachą stalową (ST.3) o grubości 10 i 20 mm. Ta druga została wykorzystana w przedniej części kadłuba. Główna część kadłuba zbudowana została ze starej cysterny.

Miejsce dla kierowcy pojazdu wyposażono nawet w ekran komputera / Zdjęcie: otvaga2004

Według konstruktora, pojazd ma służyć do ewakuacji rannych. Główny właz do pojazdu umieszczono z tyłu. Kierowca może do niego wejść także od przodu, po uchyleniu stalowego stożka. Całość otoczona jest siatką ochronną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.