Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iceye otwiera biuro w Polsce

Astronautyka, Przemysł lotniczy, 16 października 2017

Jak donosi PAP, fińskie przedsiębiorstwo Iceye, lider w zakresie wykorzystania technologii radaru z syntetyczną aperturą (SAR) dla mikrosatelitów, zapewniającej szybki dostęp do niezawodnych danych z obserwacji Ziemi, ogłosiło plany rozszerzenia działalności w Warszawie. Celem jest rozwijanie możliwości technologicznych i przyśpieszenie rozwoju przedsiębiorstwa.

Iceye zamierza stać się pierwszym przedsiębiorstwem w świecie, które umieści na orbicie mikrosatelitę wyposażonego w radar SAR / Zdjęcie: Iceye

Niedługo po zapewnieniu sobie 15 mln USD dofinansowania Iceye zamierza stać się pierwszym przedsiębiorstwem w świecie, które umieści na orbicie mikrosatelitę wyposażonego w radar SAR. Wystrzelenie pierwszego z ich, zaplanowane na koniec 2017, to pierwszy etap w tworzeniu konstelacji kilkunastu mikrosatelitów w najbliższych latach.

W warszawskim biurze Iceye, którego otwarcie planowane jest przed końcem br., będzie mieściło się zarówno Centrum Operacji Satelitarnych, które ma odpowiadać za łączność z satelitą, jak i zespół obsługi klienta, mający zapewnić wsparcie techniczne, dostęp do informacji i obsługę zamówień klientów na zdjęcia Ziemi wykonane za pomocą technologii SAR. Biurem w Polsce zarządzać będą Witold Witkowicz i Robert Wagemann, którzy będą odpowiedzialni zarówno za rekrutację, jak i rozwój usług dotyczących obserwacji Ziemi.

Polska stanowi doskonałą szansę dla Iceye, umożliwiając zwiększenie liczby pracowników i oferowanie obecnym i przyszłym klientom dokładnych i terminowych danych z obserwacji Ziemi. Dorastałem w Polsce i wyjątkowo dobrze znam potencjał i talenty polskich inżynierów, dlatego bardzo się cieszę, że mogę rozwijać działalność Iceye w Polsce i całej Europie – mówi Rafał Modrzewski, prezes i współzałożyciel przedsiębiorstwa. 

Celem Iceye jest upowszechnienie dostępności do wiarygodnych danych z obserwacji Ziemi przy pomocy konstelacji mikrosatelitów wyposażonych w radar SAR. Zaoferowanie możliwości wykonania radarowych obrazów satelitarnych każdego miejsca na Ziemi, dostępnych w ciągu kilku godzin, to usługa skierowana do klientów z sektora morskiego, wydobywczego czy bezpieczeństwa i wywiadu. Iceye zamierza być pierwszym przedsiębiorstwem, które umieści na orbicie mikrosatelitę wyposażonego w radar SAR. Usługa ma być dostępna dla klientów w pierwszej połowie 2018.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.