Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SG na zawodach Paramedyk 2017

Służby państwowe, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 19 października 2017

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach uczestniczyli w X edycji warsztatów i zawodów ratownictwa taktycznego Paramedyk 2017.

Jednym z 26 zespołów biorących udział w tegorocznej edycji zawodów ratownictwa taktycznego Paramedyk 2017 sformowali funkcjonariusze ZIS PSG w Krakowie – Balicach / Zdjęcia: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Gdańsku, a odbyło się na terenie Trójmiasta. Jego celem było zwrócenie uwagi na specyfikę niesienia pomocy medycznej w warunkach działań bojowych i integracja działań jednostek specjalnych z różnych resortów (Paramedyk 2009).

W tegorocznych zawodach wystartowało 26 zespołów reprezentujących m.in. Straż Graniczną, Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji, Biuro Ochrony Rządu, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służbę Więzienną i Żandarmerię Wojskową, a także jednostkę antyterrorystyczną Policji z Niemiec.

Zespoły czteroosobowe, składające się z operatorów i ratowników medycznych, realizowały zadania według scenariuszy inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami. W każdej konkurencji sędziowie oceniali umiejętności taktyczne, udzielanie pierwszej pomocy i współpracę zespołu w warunkach podwyższonego stresu i pod presją czasu.

Na podstawie informacji KOSG
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.