Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kuwejt kupuje podzespoły 218 Abramsów

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 października 2017

12 grudnia 2016 DSCA (Defense Security Cooperation Agency) poinformowała Kongres USA o planowanym kontrakcie na remont i modernizację 218 czołgów podstawowych M1A2 Abrams armii Kuwejtu. Umowę miał realizować General Dynamics. Maksymalną wartość kontraktu szacowano na 1,7 mld USD.

USA dostarczyły Kuwejtowi czołgi podstawowe M1A2 Abrams w latach 1994-1996. Teraz nadszedł czas na ich remont i modernizację. Na zdjęciu – Abramsy Kuwejtu w czasie ćwiczeń z pododdziałami US Army w lutym 2014 / Zdjęcie: US Army, Sgt. Marcus Fichtl

Planowany kontrakt nie został jednak dotąd podpisany. Natomiast DSCA 16 października br. poinformowała Kongres o planie sprzedaży Kuwejtowi 218 kadłubów czołgów M1A1 Abrams z zapasów US Army oraz takiej samej liczby armat kal. 120 mm i silników turbinowych AGT-1500. Nowy kontrakt ma być wart zaledwie 29 mln USD. Z informacji przesłanej Kongresowi wynika, że Kuwejt zdecydował się na remont i modernizację swych Abramsów w oparciu o nowe komponenty pozyskane w USA. Nowe będą też wieże czołgów i wszelkie instalacje we wnętrzach czołgów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.