Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

117 zgłoszeń

Lotnictwo cywilne, 28 stycznia 2009

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) poinformowało, że do opracowania projektu nowego hotelu na Okęciu, zgłosiło się aż 117 pracowni architektonicznych z Polski i zagranicy. Budynek ma być oddany do użytku pod koniec 2011.

W Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie ma powstać 5-gwiazdkowy, luksusowy hotel, prowadzony - prawdopodobnie - w międzynarodowej sieci hoteli Marriott. Jego operatorem będzie jednak spółka Port-Hotel, należąca do PPL.

To identyczne rozwiązanie, jak w przypadku istniejącego już, 4-gwiazdkowego hotelu. Nowy obiekt, przewidziany na 220 pokoje, zostanie zbudowany w jego bezpośrednim sąsiedztwie, na obecnym parkingu, przed halą terminalu 2.

Wstępne zgłoszenia pracowni architektonicznych były zbierane do 15 stycznia. Po ich weryfikacji, pod względem zgodności z regulaminem, PPL wystosuje finalistów propozycję przedstawienia konkretnego projektu. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na marzec 2009.

W komisji konkursowej zasiądą przedstawiciele PPL, spółki Port-Hotel oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP), organizacji która zgodziła się zapewnić fachowe doradztwo w czasie ocen zgłoszonych propozycji.

W połowie 2010 powinien zakończyć się przetarg na wybór wykonawcy budynku. Budżet projektu - bez prac wykończeniowych - określony został na 90-100 mln zł. Obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec 2011.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.