Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ZLOT 2017 zakończony

Lotnictwo wojskowe, Służby państwowe, Strategia i polityka, 27 października 2017

Kilkudziesięciu najważniejszych pilotów wojskowych uczestniczyło w dn. 25-27 października w dorocznym kursie szkoleniowo-metodycznym kierowniczej kadry lotnictwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, ZLOT 2017.

W dn. 25-27 października odbył się doroczny kurs szkoleniowo-metodyczny kadry lotnictwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Przedsięwzięcie odbywało się w obiektach 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny. Podczas towarzyszącego kursowi egzaminu lotnicy wykazali się znajomością prawa lotniczego, zasad planowania i monitorowania lotów, procedur operacyjnych, budowy samolotów i śmigłowców, nawigacji ogólnej i radionawigacji i łączności, a także eksploatacji statków powietrznych i przepisów dotyczących bezpieczeństwa lotów.

Po egzaminach żołnierze wzięli udział w szkoleniu metodycznym, podczas którego poruszono m.in. zagadnienia zmian w zakresie przepisów lotniczych, remontów maszyn, programów modernizacyjnych i wymiany doświadczeń w kontekście zadań operacyjnych realizowanych przez personel lotniczy SZ RP w kraju i poza granicami.

Kurs szkoleniowo-metodyczny ZLOT odbywa się raz w roku nieprzerwanie od połowy lat 1980. i stanowi podstawę do wypracowania kierunków działalności służbowej w jednostkach lotniczych w nadchodzącym roku. Spotykają się na nim przedstawiciele m.in. Ministerstwa Obrony Narodowej, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwa Operacyjnego RSZ, Sztabu Generalnego WP, Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Centrum Operacji Powietrznych Dowództwa Komponentu Lotniczego, Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego SZRP, Szefostwa Służby Hydrometeorologicznej SZRP, Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Na podstawie informacji kpt. Krzysztofa Nanusia, 31. BLTakt.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.