Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

V Zawody Taktyczno-Strzeleckie WZD SG

Wojska lądowe, Wojska specjalne, Służby państwowe, Strategia i polityka, 31 października 2017

W dn. 23-27 października w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu odbyły się V Zawody Taktyczno-Strzeleckie Wydziałów Zabezpieczenia Działań Straży Granicznej, w których wzięli udział funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji i żołnierze Wojska Polskiego.

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji oraz żołnierze Wojska Polskiego uczestniczyli w V edycji Zawodów Taktyczno-Strzeleckich Wydziałów Zabezpieczenia Działań Straży Granicznej / Zdjęcia: OSS SG

Funkcjonariusze i żołnierze rywalizowali w ośmiu konkurencjach - trzech indywidualnych, czterech drużynowych i Shoot Off. Poza umiejętnościami strzeleckimi każdy z nich musiał wykazać się wysokim poziomem kondycji fizycznej, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy, pracy z mapą, nawigowania oraz współpracy w zespole i współdziałania w trakcie prowadzenia działań taktycznych.

Wszystkie konkurencje wymagały od uczestników logicznego myślenia w sytuacjach stresowych i wysokiego poziomu umiejętności posługiwania się bronią palną - pistoletem, pistoletem maszynowym i karabinkiem. Aby odzwierciedlić realia codziennej służby jednostek specjalnych uczestnicy przystępowali do konkurencji w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu, co dodatkowo utrudniało wykonywanie zadań. Po zakończeniu ostatniej, a zarazem najbardziej wymagającej konkurencji, która obejmowała przeprawę pontonową, kilkukilometrowy bieg z mapą w trudnym terenie oraz strzelanie z karabinka i pistoletu, sporządzono ostateczną klasyfikację zawodów.

W klasyfikacji indywidualnej zawodów poszczególne miejsca zdobyli:
- miejsce I - żołnierz Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu,
- miejsce II - funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu,
- miejsce III - funkcjonariusz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Klasyfikacja drużynowa:
- miejsce I - Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu,
- miejsce II - Karpacki Oddział Straży Granicznej,
- miejsce III - Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny w Poznaniu.

W konkurencji Shoot Off zwyciężył żołnierz Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Pamiątkowe ryngrafy i dyplomy wręczył zawodnikom Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, płk SG Roman Łubiński, któremu asystował Zastępca Komendanta Ośrodka właściwy w sprawach dydaktycznych, płk SG Artur Bazydło. W zawodach uczestniczyli również obserwatorzy ze Sztabu Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Na podstawie informacji Patrycji Linke-Malinowskiej, OSS SG
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.