Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nagroda AL Altair dla najmłodszego modelarza

Imprezy branżowe, Modelarstwo, 11 listopada 2017

Niemal 5-letni Jaś Zoszak został laureatem specjalnej nagrody wiceprezesa Agencji Lotniczej Altair – Wojciecha Łuczaka dla najmłodszego uczestnika wystawy i XVI już Konkursu Modeli Redukcyjnych – miniatur samolotów, pojazdów, statków, okrętów, budynków, a nawet zwierząt z kartonu i plastyku w opolskich Łambinowicach w pobliżu Nysy (Nagroda AL ALTAIR dla nyskiego modelarza, 2016-11-09).

Jaś Zoszak – niemal 5-latek otrzymał nagrodę specjalną wiceprezesa Agencji Lotniczej Altair – Wojciecha Łuczaka dla najmłodszego modelarza – uczestnika wystawy i XVI już Konkursu Modeli Redukcyjnych w Łambinowicach koło Nysy na Opolszczyźnie. Tradycyjnie Magazyn Lotniczy Skrzydlata Polska i kwartalnik Aeroplan były partnerami imprezy / Zdjęcie: Paweł Sarna

Konkurs, który jak zwykle, był istotnym na Opolszczyźnie wydarzeniem o charakterze patriotyczno-wychowawczym w przededniu obchodów Święta Niepodległości, zgromadził kilkaset modeli w różnych skalach. Wykonali je i przywieźli do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Łambinowicach – znanych z muzeum przetrzymywanych tam w latach wojny alianckich jeńców wojennych – miłośnicy budowy miniatur najwierniej, jak to tylko możliwe odtwarzających rzeczywistość –  z całej południowo-zachodniej Polski.

Najbardziej imponującym modelem w polskich barwach był Lublin R-XIII w skali 1/32 – samolot obserwacyjny i łącznikowy z kampanii wrześniowej, zbudowany z najnowszego zestawu żywicznego przez nestora modelarstwa z Krakowa – Jacka Sznajdera/ Zdjęcia: Aleksander Połoszczański

Za jeden z najwspanialszych modeli konkursu jury łambinowickie uznało Rolanda D.VI b – myśliwiec z I wojny światowej zbudowany w skali 1/48 przez Wojciecha Bubę z klubu IPMS Silesia. Za jedną z najbardziej imponujących miniatur w polskich barwach –  model samolotu obserwacyjnego i łącznikowego Lublin R-XIII z kampanii wrześniowej w skali 1/32 jej wykonawca – nestor modelarstwa z Krakowa – Jacek Sznajder (popularny Dziadek Jacek z Modelarskiej Grupy Wyjazdowej) otrzymał specjalny puchar wójta Gminy Łambinowice.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra