Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Berlińska policja kupiła Survivora R

Służby państwowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 listopada 2017

Berlińska policja zamówiła samochód opancerzony Survivor R, którego producentem jest koncern Rheinmetall. Dostawa zostanie zrealizowana w lipcu 2018. Wartość zamówienie jest kwotą sześciocyfrową. Wcześniej na zakup 2 wozów tego typu zdecydowała się policja Saksonii.

Berlin jest drugim po Saksonii niemieckim regionem, który wyposaży swoje siły policyjne samochody w Survivor R / Zdjęcie: Rheinmetall

Survivor R opracowany przez Rheinmetall MAN, we współpracy z austriackim producentem pojazdów specjalnych Achleitner, został osadzony na 2-osiowej płycie podłogowej ciężarówki MAN TGM. Jego masa to 15 t. Wóz ma długość 6,5 m, szerokość 2,5 m i wysokość 2,7 m.

W jego wnętrzu może pomieścić się do 11 wyekwipowanych funkcjonariuszy oraz wyposażenie służące do dowodzenia i kierowania. Wóz wyposażono m.in. seryjnie montowane urządzenia filtrowentylacyjne, chroniące przed działaniem broni biologicznej, chemicznej i nuklearnej. Producent oferuje również montaż paneli opancerzenia, jednak nie ujawnia jaki jest poziom ochrony wnętrza.

Napęd Survivora R stanowi 330-konny silnik MAN o pojemności 6,9 dm3. Samochód może rozwijać prędkość do 100 km/h. Gabaryty pojazdu umożliwiają przewożenie go w ładowni samolotu transportowego C-130 (Rheinmetall na EKP w Berlinie, 2017-02-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.