Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod HMAS Supply

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 listopada 2017

W Hiszpanii położono stępkę pod pierwszy z nowych okrętów zaopatrzeniowych marynarki wojennej Australii.

Jeden z fragmentów kadłuba przyszłego HMAS Supply. Budowa obu australijskich zaopatrzeniowców prowadzona jest w Ferrol na północy Hiszpanii / Zdjęcie: Navantia

Przed kilkoma dniami w hiszpańskim Ferrol na północy kraju położono stępkę pod okręt zaopatrzeniowy HMAS Supply. Jest to pierwsza z dwóch jednostek tej klasy, która zostanie pozyskana przez marynarkę wojenną Australii. Oba okręty zbuduje i dostarczy grupa stoczniowa Navantia.

Zakłada się, że HMAS Supply zostanie zwodowany w trzecim kwartale 2018. Rok później okręt ma trafić do marynarki wojennej Australii. Druga z jednostek, przyszły HMAS Stalwart, powinna zostać odebrana dziewięć miesięcy później (Podano imiona australijskich zaopatrzeniowców, 2017-11-17).

Okręty zostaną oparte na projekcie hiszpańskiego zaopatrzeniowca SPS Cantabria (A15), który od 2010 jest eksploatowany przez Armada Española (marynarkę wojenną Hiszpanii). Zakłada się, że budowa obu jednostek pochłonie ok. 640 mln AUD (1,7 mld zł). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.