Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tysięczny remont Warriora

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 lutego 2009

Zakłady remontowe Donnington przeprowadziły tysięczny remont bwp Warrior. Połączono go z częściową modernizacją.

Warriory są wykorzystywane operacyjnie od 1988. Od tego czasu brały one udział we wszystkich większych operacjach zagranicznych, od wojny z Irakiem w 1991, przez operację pokojową w Bośni, po drugą wojnę z Irakiem i działania w Afganistanie / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Warriory są podstawowym sprzętem brytyjskich jednostek zmechanizowanych. Odebrały one w latach 1987-1995 łącznie 789 egz. tych pojazdów. Od tego czasu zakłady w Donnington - obecnie część Defence Support Group, należących do ministerstwa obrony przedsiębiorstw remontowych - przeprowadziły 2 lub nawet 3 remonty części z tych bwp.

Oprócz przedsięwzięć, wynikających z usterek, wypadków lub strat bojowych, zakłady realizują od 2006 program remontów głównych pojazdów, połączonych z ich częściową modernizacją, co ma zapewnić możliwość wykorzystywania Warriorów przynajmniej do 2025.

W ramach Warrior Mid-Life Improvement Programme montowany jest nowy system łączności Bowman i celowniki Thalesa. Wozy przeznaczone do misji w Afganistanie i Iraku, otrzymują zestawy dodatkowego opancerzenia.

W przyszłości przynajmniej część pojazdów ma otrzymać nową wieżę z działkiem kalibru 40 mm (wraz z nowoczesną amunicją), cyfrowy SKO oraz silnik o większej mocy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.