Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tysięczny remont Warriora

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 lutego 2009

Zakłady remontowe Donnington przeprowadziły tysięczny remont bwp Warrior. Połączono go z częściową modernizacją.

Warriory są wykorzystywane operacyjnie od 1988. Od tego czasu brały one udział we wszystkich większych operacjach zagranicznych, od wojny z Irakiem w 1991, przez operację pokojową w Bośni, po drugą wojnę z Irakiem i działania w Afganistanie / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Warriory są podstawowym sprzętem brytyjskich jednostek zmechanizowanych. Odebrały one w latach 1987-1995 łącznie 789 egz. tych pojazdów. Od tego czasu zakłady w Donnington - obecnie część Defence Support Group, należących do ministerstwa obrony przedsiębiorstw remontowych - przeprowadziły 2 lub nawet 3 remonty części z tych bwp.

Oprócz przedsięwzięć, wynikających z usterek, wypadków lub strat bojowych, zakłady realizują od 2006 program remontów głównych pojazdów, połączonych z ich częściową modernizacją, co ma zapewnić możliwość wykorzystywania Warriorów przynajmniej do 2025.

W ramach Warrior Mid-Life Improvement Programme montowany jest nowy system łączności Bowman i celowniki Thalesa. Wozy przeznaczone do misji w Afganistanie i Iraku, otrzymują zestawy dodatkowego opancerzenia.

W przyszłości przynajmniej część pojazdów ma otrzymać nową wieżę z działkiem kalibru 40 mm (wraz z nowoczesną amunicją), cyfrowy SKO oraz silnik o większej mocy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.