Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia Strzelców Konnych Wielkopolskich

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 06 grudnia 2017

Dziś w Centralnym Ośrodku Zurbanizowanym pluton zmotoryzowany z 7. batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich, 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej wykonał natarcie na miasto w ramach ćwiczeń poligonowych.

6. kompania zmotoryzowana, której częścią jest ćwiczący pluton, w połowie listopada przeszła ćwiczenie certyfikujące pododdział do realizacji zadań w strukturze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii. Dzisiejsze przedsięwzięcie miało charakter treningowy i służyło doskonaleniu zdobytych umiejętności / Zdjęcia: szer. Patryk Szymaniec, 17. WBZMech.

W ramach przygotowanego scenariusza sytuacyjnego dowódca plutonu otrzymał zadanie opanowania węzła kolejowego znajdującego się za pobliskim miastem. - Otrzymane zadanie było o tyle trudne, że droga podejścia obejmowała wąwóz. Jest to trudny rejon, ponieważ kanalizuje ruch, a co więcej jest w niewielkiej odległości od miasta, które stanowi kluczowy rejon – podkreślił dowódca plutonu, st. kpr. Jacek Pawłowski.

Po otrzymaniu meldunku o gotowości do działania, strzelcy przystąpili do realizacji opracowanego planu operacji. Prowadzony marsz przerwały głośne strzały, które rozległy się nad wąwozem. Nieprzyjaciel przygotował zasadzkę na pluton zmotoryzowany. - Wąwóz stwarza doskonałe możliwości do wykonania zasadzki na zbliżający się pododdział. Takie działanie nieprzyjaciela było do przewidzenia. Uwzględniając warunki terenowe, dowódca plutonu wykonał manewr mylący w celu określenia położenia dywersantów i następnie uderzył z innego kierunku siłami głównym - opisał kierownik zajęć, mjr Damian Kidawa.

Następnie strzelcy rozpoczęli działanie w mieście polegające na rozpoznaniu dróg, sprawdzeniu budynków i wprowadzeniu wozów do miasta. Celem było wyparcie nieprzyjaciela i opanowanie stacji kolejowej. - Odcinek, na którym działaliśmy nie był duży. Jednak należy pamiętać że walka w mieście jest trudna i posiada wiele punktów martwych, czyli takich które obniżają, a wręcz momentami uniemożliwiają prowadzenie obserwacji i celnego ognia – powiedział st. kpr. Paweł Siwiec, dowódca drużyny.

Na podstawie informacji por. Weroniki Milczarczyk, 17. WBZmech.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.