Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saperzy ze Świętoszowa ćwiczyli na poligonie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 06 grudnia 2017

Kompania saperów z 10. Brygady Kawalerii Pancernej wykonała szereg działań w ramach ćwiczeń poligonowych.

Żołnierze kompanii saperów z 10. Brygady Kawalerii Pancernej przeprowadzili ćwiczenia poligonowe, podczas których doskonalono metody działania w ramach różnych sceanriuszy sytuacyjnych / Zdjęcia: szer. Natalia Wawrzyniak, 10. BKPanc.

Jednym z etapów ćwiczenia saperów z 10. Brygady Kawalerii Pancernej było zorganizowanie przeprawy dla żołnierzy US Army poprzez rozstawienie mostu towarzyszącego BLG-67, co umożliwiło pojazdom wojsk sojuszniczych pokonanie rzeki Kwisa. Wojskowi ze Świętoszowa przeprowadzili też przygotowania do minowania narzutowego z użyciem pojazdu do stawiania zapór minowych ISM Kroton

Na innych zajęciach saperzy z 10. BKPanc. wykonywali zapory i rowy przeciwczołgowe, sieci elektryczne i sieci dublowane z lontu detonującego. Podstawowym zagadnieniem było wykonanie zapalnika lontowego ze spłonki pobudzającej i lontu detonującego. Kolejnym zadaniem ćwiczących było oczyszczanie terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych.

- Wszystkie zajęcia programowe, jakie są realizowane przez żołnierzy kompanii saperów, jak również przedsięwzięcia dodatkowe, w postaci zabezpieczenia szkolenia innych pododdziałów, wynikają z bardzo wysokiego poziomu wyszkolenia. Jest to efekt wielu lat szkolenia, a co za tym idzie, dużych wymagań, które każdego dnia są stawiane przed żołnierzami. Na każdym kroku widoczne jest zaangażowanie ze strony żołnierzy wszystkich korpusów – podsumował dowódca kompanii saperów, kpt. Grzegorz Majka.

Na podstawie informacji kpt. Katarzyna Sawicka, 10. BKPanc.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.