Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja chce kupić od USA Harriery

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 09 grudnia 2017

Według doniesień mediów tureckich, Ankara jest zainteresowana odkupieniem od USA samolotów pionowego startu i lądowania AV-8B Harrier używanych dotąd przez Marine Corps. Nie wiadomo o jaką liczbę maszyn chodzi. Wcześniej podawano jednak, że oprócz 100 samolotów wielozadaniowych nowej generacji F-35A Lightning II Joint Strike Fighter (JSF), Turcja chce kupić ok. 20 F-35B skróconego startu i lądowania. Prawdopodobnie więc tyle samo AV-8B będzie chciała pozyskać na okres przejściowy.

Dwa AV-8B Harrier, należące do 311 Marine Attack Squadron (VMA) US Marine Corps, w locie nad prowincją Helmand w Afganistanie, 10 czerwca 2013 / Zdjęcie: USMC

USA będą wprowadzać do linii coraz więcej F-35B, wycofując jednocześnie starzejące się AV-8B. Używanymi samolotami zainteresowana jest nie tylko Turcja. Analizy w tym zakresie prowadzi m.in. Australia, Tajwan, a nawet Wietnam. Kraje te chciałyby wykorzystać spore możliwości zmodernizowanych Harrierów (m.in. uzbrojenie w kierowane pociski dalekiego zasięgu AIM-120 i nowoczesne radiolokatory APG-65) do zorganizowania rozśrodkowanej obrony swych terytoriów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.