Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie strzelców wyborowych 25. BKPow.

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 14 grudnia 2017

W ostatnich dniach drużyna strzelców wyborowych z 1. batalionu kawalerii powietrznej doskonaliła swoje umiejętności w prowadzeniu skutecznego ognia podczas zimowego zgrupowania poligonowego pododdziałów 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Wędrzynie.

Strzelcy wyborowi 25. Brygady Kawalerii Powietrznej przeszli ćwiczenia z prowadzenia skutecznego ognia podczas zgrupowania poligonowego pododdziałów jednostki / Zdjęcia: por. Michał Kolad, 25. BKPow.

Na poligonie kawalerzyści realizowali strzelania zarówno w dzień, jak i w nocy, według zróżnicowanych warunków W zależności od przyjętego tła taktycznego strzelcy prowadzili skuteczny ogień do celów stałych i ukazujących się, umieszczonych na odległościach od 300 m do 800 m.

Często zdarzało się, że ustawione pola tarczowe nie były wcześniej znane ćwiczącym sekcjom strzelców wyborowych. Dzięki temu żołnierze mogli doskonalić swoje umiejętności w ocenie odległości do celów oraz wprowadzania poprawek na zmieniające się warunki pogodowe, w tym siłę i kierunek wiatru oraz ciśnienie.

- (...) podstawowy kurs strzelca wyborowego trwa minimum trzy miesiące. Kolejny etap szkolenia obejmujący pracę na broni, współpracę strzelca z obserwatorem oraz korzystanie z doświadczenia starszych kolegów, zajmuje następnych kilka lat – powiedział jeden z uczestników szkolenia.

Na podstawie informacji por. Michała Kolada, 25. BKPow.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.