Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IBIS dla SG w Rzeszowie

Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 19 grudnia 2017

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zrealizował dostawy mobilnych robotów IBIS wraz z wyposażeniem dodatkowym dla Straży Granicznej w Krakowie i Rzeszowie. To kolejne roboty PIAP, które zwiększą bezpieczeństwo na terenie portów lotniczych w Polsce (Nowy robot pirotechniczny w Balicach, 2017-12-13).

Rzeszów-Jasionka jest kolejnym polskim lotniskiem, wyposażonym w robota IBIS  / Zdjęcie: PIAP

Roboty IBIS wspierają funkcjonariuszy lotniczych przejść granicznych m.in.: w rozpoznaniu pozostawionych bagaży, wywiezieniu ich w miejsce przeznaczone do neutralizacji i samej neutralizacji. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu mogą być wykorzystane do wydawania poleceń na odległość lub negocjowania z potencjalnym przestępcą lub zakładnikiem.

Roboty IBIS z Placówek Straży Granicznej w Krakowie i Rzeszowie, dołączyły do grona urządzeń już służących na lotniskach w Polsce – w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Modlinie i Wrocławiu.

IBIS® jest robotem przeznaczonym do działań pirotechnicznych i prowadzenia rozpoznania. Po zamontowaniu dodatkowych urządzeń może być wykorzystywany do neutralizacji niebezpiecznych ładunków, rozpoznania chemicznego i działań ratowniczych. W Straży Granicznej zyskał uznanie dzięki dużemu udźwigowi manipulatora i dużej prędkości.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.