Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono próby uzbrojenia F-35

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 20 grudnia 2017

Personel 461. eskadry doświadczalnej US Air Force i F-35 Integrated Test Force (ITF) zakończył w pierwszych dniach grudnia próby uzbrojenia przeznaczonego dla wielozadaniowych samolotów bojowych F-35A/B/C Lightning II. Testy rozpoczęto w lipcu 2013.

F-35A odpala kpr p-p AIM-120 AMRAAM / Zdjęcie: Lockheed Martin, Chad Bellay

W trakcie prób przetestowano kierowane pociski rakietowe powietrze-powietrze AIM-120 AMRAAM, AIM-9X Sidewinder i AIM-132 ASRAAM oraz bomby kierowane Paveway IV, GBU-39 SDU, GBU-12, GBU-31 JDAM i bomby szybujące AGM-154 JSOW. Badania kpr zakończono w sierpniu, a bomb – w październiku. Jako ostanie, na początku grudnia, ukończono próby działka pokładowego GAU-22 (Uzbrojony F-35B na rampie , 2017-08-14, Zakończenie prób działka F-35B, 2017-05-23).

Ogółem podczas prób zrzucono / odpalono 55 szt. uzbrojenia. Testy przeprowadzono na poligonie China Lake w Kalifornii i na wodach Oceanu Spokojnego w pobliżu Point Mugu Naval Air Station, także mieszczącej się w Kalifornii.

Próby były jednym z etapów badań oprogramowania Block 3F, umożliwiającego używanie różnych rodzajów uzbrojenia przez F-35A/B/C. Ma ono zostać wdrożone w przyszłym roku, zapewniając zarazem Lightningom II zdolność do wykonywania manewrów z przeciążeniem n=9 (Próby oprogramowania Block 3F dla F-35, 2016-08-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra