Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Boeing ujawnia MQ-25

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 20 grudnia 2017

Boeing opublikował zdjęcie bezzałogowego statku latającego MQ-25, jaki zostanie zaoferowany US Navy w ramach konkursu na nowy tankowiec, zdolny do podawania paliwa innym statkom powietrznym za pomocą przewodu elastycznego. Miałby on stacjonować na pokładach lotniskowców.

Bezzałogowy tankowiec Boeinga, oferowany w ramach konkursu MQ-25 / Zdjęcie: Boeing

Zdjęcie nie ujawnia zbyt wielu szczegółów konstrukcyjnych, jednak można zauważyć, że MQ-25 jest napędzany pojedynczym silnikiem odrzutowym. Bsl zbudowano w układzie latającego skrzydła z usterzeniem motylkowym i podwoziem trójkołowym. Zbiorniki paliwa umieszczono w kadłubie. Kadr nie pozwala dostrzec, czy MQ-25 ma składane skrzydła, stosowane powszechnie w samolotach pokładowych.

Bezzałogowiec został sfotografowany na płycie postojowej zakładów Boeinga w St. Louis. Jego próby mają rozpocząć się na początku przyszłego roku. Przedsiębiorstwa zamierzające brać udział w konkursie MQ-25 – Boeing, General Atomics i Lockheed Martin – powinny przesłać Naval Air Systems Command swoje oferty do 3 czerwca 2018 (Bezzałogowy tankowiec dla lotnictwa US Navy, 2017-10-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.