Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Medyczna pętla

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 21 grudnia 2017

18 grudnia na Ośrodku Ćwiczeń Wojciechowo odbyły się zajęcia zintegrowane dla ratowników medycznych 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Kolejne szkolenie odbędzie się w pierwszej połowie stycznia / Zdjęcia: szer. Patryk Szymaniec, 17. WBZmech.

Zajęcia medyków zorganizowano w formie pętli taktycznej, która miała na celu podsumowanie i zarazem sprawdzenie odbywających się cyklicznie zajęć zintegrowanych. Szkolenie rozpoczęto od wprowadzenia żołnierzy w sytuację taktyczną. Zgodnie z zasadami taktyki mieli oni wykonać marsze po wskazanej trasie.

Ratownicy wiedzieli, że w czasie przemieszczania się będą na nich czekać zadania specjalistyczne, lecz nie wiedzieli jakie i w którym miejscu. - Na punktach kontrolnych znajdujących się na wskazanej trasie, żołnierze byli kompleksowo sprawdzani z realizacji zadań. Ratownicy musieli zaprezentować swoje umiejętności podczas wykonywania takich zadań jak tamowanie krwotoków, opatrywanie ran, ewakuacja rannego z pola walki, postępowanie z osobą nieprzytomną oraz znajomość algorytmu BLS – zaznaczył st. kpr. Kondoszek, kierownik zajęć.

Na ocenę wykonywanego zadania wpływała znajomość procedury medycznej i czas jej realizacji. To nie jedyne elementy, które były ważne dla instruktorów. Ze względu na specyfikę środowiska w jakim działają wojskowi ratownicy medyczni, egzaminatorzy przykładali dużą uwagę nie tylko do realizacji zasadniczego zadania, ale również do takich aspektów jak zachowanie taktyczne oraz kontakt z poszkodowanym i wsparcie psychiczne.

Poniedziałkowe zajęcia zakończyły roczny cykl szkoleń zintegrowanych dla medyków. - Zajęcia podsumowujące dały nam pogląd na wyszkolenie ratowników Wielkopolskiej Brygady oraz wskazały zagadnienia na jakich należy skupić się podczas szkolenia w przyszłym roku – podkreślił kierownik zajęć.

Na podstawie informacji por. Weroniki Milczarczyk, 17. WBZmech. 
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.