Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norwegia kupuje K9

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 grudnia 2017

Norweskie siły zbrojne pozyskają 155-mm samobieżne armatohaubice K9 od południowokoreańskiego Hanwha Land Systems.

Norwegia zostanie kolejnym po Finlandii państwem skandynawskim, które pozyska południowokoreańskie 155-mm armatohaubice samobieżne K9 Thunder / Zdjęcie: Kim Han-ju, MO Republiki Korei

Norweska Agencja ds. Zamówień Obronnych (Norwegian Defence Material Agency, NDMA) i południowokoreańskie Hanwha Land Systems zawarły porozumienie w sprawie zakupu 24 155-mm samobieżnych armatohaubic K9 Thunder i wozów amunicyjnych K10. Wartość umowy wynosi ok. 1,8 mld NOK (ok. 761 mln zł).

Kontrakt zakłada również utworzenie w Norwegii centrum testowo-szkoleniowego. Co więcej, umowa zawiera w sobie opcję, w ramach której Oslo może zwiększyć w przyszłości zamówienie na południowokoreańskie armatohaubice o kolejne 24 egzemplarze.

W 2019 do Norwegii dostarczone zostaną pierwsze egzemplarze K9 z partii niskoseryjnej, które posłużą m.in. do testów ogniowych i terenowych. Dostawy seryjnych armatohaubic mają rozpocząć się w 2020 i potrwać rok. W 2021 jednostka wyposażona w nowe zestawy artyleryjskie ma osiągnąć zdolność operacyjną. 


Drukuj Góra