Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sukces antynarkotykowy HMAS Warramunga

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 04 stycznia 2018

Australijska fregata rakietowa HMAS Warramunga udaremniła przemyt blisko ośmiu ton narkotyków.

Załoga australijskiej fregaty rakietowej HMAS Warramunga zabezpiecza i transportuje ładunki haszyszu i heroiny przejęte od przemytników na Zatoce Omańskiej / Zdjęcie: MO Australii

W dn. 27-29 grudnia zespoły interwencyjne z australijskiej fregaty rakietowej HMAS Warramunga (FFH 152), typu Anzac, trzykrotnie udaremniły przemyt narkotyków na wodach Zatoki Omańskiej. Podczas przeszukań podejrzanych jednostek morskich udało się przejąć i zabezpieczyć 8,7 t haszyszu oraz 69 kg heroiny o wartości rynkowej ok. 415 mln AUD (1,1 mld zł).

Załoga HMAS Warramunga dokonała zatrzymań działając w ramach jednej z trzech grup zadaniowych (Combined Task Force 150, CTF-150), wchodzących w skład Combined Maritime Forces (CMF). Do zadań australijskiej jednostki należy patrolowanie wybranych akwenów w celu przeciwdziałania przemytowi narkotyków, a także kontrola lokalnych szlaków żeglugowych i ochrona idących nimi statków.

Od 1990 okręty marynarki wojennej Australii wykonały aż 65 misji bojowych w rejonie Oceanu Indyjskiego i Bliskiego Wschodu. Prowadzono je w ramach operacji Manitou. Stanowi ona wkład Australii w działania społeczności międzynarodowej, zmierzające do ochrony szlaków morskich i ograniczenia wpływów organizacji terrorystycznych, które utrzymują się m.in. z przemytu narkotyków (Koniec misji HMAS Newcastle, 2017-12-04). 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.