Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono Bull Run 3

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 stycznia 2018

W dn. 9-10 stycznia przeprowadzono zajęcia zgrywające Batalionowej Grupy Bojowej NATO i 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.
Żołnierze Batalionowej Grupy Bojowej NATO i 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej przeprowadzili dwudniowe ćwiczenia zgrywające / Zdjęcia: mł. chor. Piotr Kamiński, st. kpr. Bartosz Grądkowski, szer. Dawid Sofiński, ppor. Maciej Wrotniak, 15. GBZmech.

Batalionowa Grupa Bojowa NATO, która na co dzień stacjonuje w Bemowie Piskim i działa w ramach wzmocnionej wysuniętej obecności, zakończyła dwudniowe zajęcia Bull Run 3. Ich głównym celem było sprawdzenie gotowości pododdziałów do wykonania marszu po wyznaczonej trasie, zapoznanie się z charakterystyką dróg, ukształtowaniem terenu i zajęciem rejonu odpowiedzialności, a także do wykonania dalszych działań na rozkaz przełożonego.

Zajęcia rozpoczęły się 9 stycznia od alarmowego opuszczenia miejsca stałej dyslokacji pododdziałów, które na sygnał podany przez Taktyczne Centrum Operacyjne 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej przemieściły się w rejon pośredni. 10 stycznia w godzinach nocnych pododdziały amerykańskie, chorwackie, rumuńskie, brytyjskie i polskie przemieściły się w rejon Doliny Rospudy, przejeżdżając przez okoliczne miejscowości, w tym Ełk i Olecko.

Stanowiska dowodzenia ćwiczących batalionów/dywizjonów 15. GBZmech. realizowały proces planowania, obrazując realne przemieszczenie swoich pododdziałów na mapach sytuacyjnych. Zajęciami kierował dowódca 15. GBZmech., gen. bryg. dr Jarosław Gromadziński, pod którego podlega Batalionowa Grupa Bojowa NATO.

Na podstawie informacji kpt. Anny Bielak-Pestki, 15. GBZmech.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.