Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Mi-26T2 w Jordanii

Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 21 stycznia 2018

Wojska lotnicze Jordanii poinformowały o odebraniu pierwszego z czterech zamówionych śmigłowców Mi-26T2. Maszyna trafiła do bazy Marka pod Ammanem. Śmigłowiec nie nosi jeszcze barw jordańskich. Pozostawiono na nim numer burtowy 06819.

Pierwszy Mi-26T2 odebrany przez Jordanię w czasie prób na lotnisku Amman-Marka, styczeń 2018 / Zdjęcie: Wojska Lotnicze Jordanii

Kontrakt dotyczący zakupu 4 ciężkich śmigłowców transportowych Mi-26T2 Jordania zawarła z AO Wiertalioty Rossii 17 kwietnia 2016. Stronę jordańską reprezentowało The King Abdullah II Design and Development Bureau (KADDB). Testy w locie pierwszego z budowanych dla Jordanii Mi-26T2 rozpoczęły się w październiku 2017 (Pierwszy Mi-26T2 dla Jordanii, 2017-10-16).

Pierwszy śmigłowiec Mi-26T2 dla wojsk lotniczych Jordanii po wylądowaniu w bazie Amman-Marka, 17 stycznia 2018 / Zdjęcie: Wojska Lotnicze Jordanii

Mi-26T2 może przenosić do 82 pasażerów lub 20 t ładunku. Jego załogę stanowi 5-6 osób. W najnowszej wersji śmigłowiec może operować o każdej porze doby i w trudnych warunkach pogodowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.