Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odszedł Wojtek Gargała

Pożegnania, Przemysł zbrojeniowy, 23 stycznia 2018

22 stycznia w drodze do pracy w Zakładach Mechanicznych Bumar Łabędy S.A. odszedł na zawsze, porażony nagłą niedyspozycją serca, Nasz Przyjaciel – Wojtek Gargała. Człowiek sercem i duszą związany z polską zbrojeniówką, prawdziwy pasjonat sprawy narodowego przemysłu pancernego,  związkowiec, szef promocji i marketingu Łabęd.

 

Był niemal równolatkiem pancernego profilu swojego zakładu pracy. W lutym 2018 skończyłby 62 lata. A polskim czołgom oddał niespełna 40 lat swojego życia. Był ich wielkim znawcą, imponował wiedzą o meandrach ich produkcji w naszym kraju, ich ciekawostkach, słabych i mocnych punktach. Entuzjazmował się szeroką polonizacją naszych Leopardów i głęboką modernizacją PT-91 i T-72.

Aż trudno sobie wyobrazić, że Jego charakterystyczna sylwetka nie będzie już - jak zawsze i niemal wszędzie -towarzyszyła ekspozycji polskiego sprzętu pancernego. Polskiemu pancerzowi poświęcał nie tylko swoje unormowane godziny pracy, ale także zainteresowania. Z ogromnym oddaniem zamawiał jak najwierniejsze ich wystawowe modele. Jego zdjęcia polskich czołgów w produkcji, czołgów w próbach i czołgów na poligonie zamieszczały renomowane globalne magazyny. Bo jego pasją była także fotografia.

Trudno sobie wyobrazić kogoś innego na pozycji propagatora polskiego przemysłu pancernego i jego śląskiego gniazda. Trudno sobie wyobrazić, że w poniedziałek 22 stycznia po raz ostatni odbył, jak co dzień, swoją drogę z Pyskowic do pracy, którą, co tu dużo mówić – po prostu kochał…


Drukuj Góra