Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przygotowania nowej zmiany PKW KFOR

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 25 stycznia 2018

W dn. 14-19 stycznia kompania manewrowa wystawiona przez 7. batalion kawalerii powietrznej z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, przygotowująca się do 38. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR, zorganizowała obóz kondycyjny w Bieszczadach.
Żołnierze 7. batalionu kawalerii powietrznej, przygotowujący się do wyjazdu na misję do Kosowa, zorganizowali obóz kondycyjny w Bieszczadach / Zdjęcia: szer. Filip Dębski, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej

Podstawowym celem zgrupowania było przygotowanie stanu osobowego pododdziału do realizacji zadań o charakterze patrolowym w terenie górskim i podniesienie kondycji fizycznej. Żołnierze kompanii manewrowej wykonywali kilkunasto- i kilkudziesięciokilometrowe marsze górskie, podczas których zdobyto m.in. wiele szczytów masywu Połonina Wetlińska.

Przedmiotowe zajęcia odbywały się pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Można było zaliczyć do nich obfite opady śniegu, porywisty wiatr i niskie temperatury dochodzące do -150C, które w znaczący sposób utrudniały poruszanie się po szlakach.

Oprócz wykonywania marszy w terenie górskim, żołnierze realizowali zajęcia z taktyki w terenie zurbanizowanym na Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu. W trakcie ćwiczeń, poza standardowymi działaniami o charakterze bojowym, doskonalono także procedury i techniki związane z zatrzymywaniem osób niebezpiecznych przy wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego. Dodatkowo, utrwalano umiejętności żołnierzy w zakresie medycyny pola walki, topografii i nawigacji.

Na podstawie informacji por. Macieja Paszyna, 25. BKPow.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.