Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania nowej zmiany PKW KFOR

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 25 stycznia 2018

W dn. 14-19 stycznia kompania manewrowa wystawiona przez 7. batalion kawalerii powietrznej z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, przygotowująca się do 38. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR, zorganizowała obóz kondycyjny w Bieszczadach.
Żołnierze 7. batalionu kawalerii powietrznej, przygotowujący się do wyjazdu na misję do Kosowa, zorganizowali obóz kondycyjny w Bieszczadach / Zdjęcia: szer. Filip Dębski, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej

Podstawowym celem zgrupowania było przygotowanie stanu osobowego pododdziału do realizacji zadań o charakterze patrolowym w terenie górskim i podniesienie kondycji fizycznej. Żołnierze kompanii manewrowej wykonywali kilkunasto- i kilkudziesięciokilometrowe marsze górskie, podczas których zdobyto m.in. wiele szczytów masywu Połonina Wetlińska.

Przedmiotowe zajęcia odbywały się pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Można było zaliczyć do nich obfite opady śniegu, porywisty wiatr i niskie temperatury dochodzące do -150C, które w znaczący sposób utrudniały poruszanie się po szlakach.

Oprócz wykonywania marszy w terenie górskim, żołnierze realizowali zajęcia z taktyki w terenie zurbanizowanym na Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu. W trakcie ćwiczeń, poza standardowymi działaniami o charakterze bojowym, doskonalono także procedury i techniki związane z zatrzymywaniem osób niebezpiecznych przy wykorzystaniu środków przymusu bezpośredniego. Dodatkowo, utrwalano umiejętności żołnierzy w zakresie medycyny pola walki, topografii i nawigacji.

Na podstawie informacji por. Macieja Paszyna, 25. BKPow.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.