Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzy kolejne rekordy G280

Lotnictwo cywilne, 01 lutego 2018

Samolot odrzutowy klasy biznes Gulfstream G280 ustanowił trzy kolejne rekordy prędkości przelotu pomiędzy parami miast. W grudniu 2017 G280 przeleciał z międzynarodowego lotniska Lanseria w Johannesburgu do międzynarodowego portu lotniczego Murtala Muhammed w 5 h i 31 min. Podróż długości 4808 km została wykonana ze średnią prędkością M0,83.

G280 ma już na swoim koncie ponad 60 rekordów / Zdjęcie: Gulfstream Aerospace

Następnie G280 opuścił Lagos i po 3 h i 52 min wylądował na międzynarodowym lotnisku im. Amílcara Cabrala na wyspie Sal w Republice Zielonego Przylądka. Samolot przebył dystans 3441 km ze średnią prędkością M0,84.

Tego samego dnia G280 przeleciał z Republiki Zielonego Przylądka do portu Luis Muñoz Marin nieopodal San Juan w Portoryko. Podczas lotu trwającego 6 h 40 min samolot pokonał odległość  5576 km ze średnią prędkością M0,82.

Nowoczesne skrzydło G280, solidna konstrukcja płatowca i mocne silniki zapewniają mu doskonałe osiągi. Lot z Zielonego Przylądka do Portoryko pokazuje, jak szybko G280 może połączyć Afrykę z Karaibami, nawet podczas silnych zimowych wiatrów – powiedział prezes Gulfstreama Mark Burns (60. rekord G280, 2017-04-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra