Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Start Sojuza-2.1a z Progressem MS-08

Astronautyka, 13 lutego 2018

Dziś o 11:43 czasu moskiewskiego z kosmodromu Bajkonur wystartowała rakieta nośna Sojuz-2.1a z satelitą transportowym Progress MS-08. Pierwotnie start planowano na 7 lutego, ale został on opóźniony z powodu problemów z komputerem sterującym (podobnie było z satelitą Progress MS-07, który wystartował 12 października 2017). Dzisiejszy start okazał się udany. Satelita został wyniesiony na zaplanowaną orbitę.

Rakieta nośna Sojuz-2.1a z satelitą transportowym Progress MS08 startuje z kosmodromu Bajkonur / Zdjęcie: Roskosmos

Na pokładzie satelity Progress MS-08 znajduje się 2,5 t ładunku (w tym 890 kg paliwa, 420 kg wody i 46 kg sprężonego powietrza oraz żywność i aparatura naukowa). Jest to zaopatrzenie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK). Pierwotnie planowano, że satelita dotrze do MSK w ciągu zaledwie 3,5 h, wykorzystując nowo opracowaną trajektorię. Opóźnienie startu spowodowało, że podróż satelity do MSK potrwa ponad typowe w dotychczasowych lotach dwie doby. Połączenie ze stacją ma nastąpić 15 lutego o 13:45 czasu moskiewskiego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.