Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

M-346 w powietrzu

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 lutego 2018

W 4. Skrzydle Lotnictwa Szkolnego rozpoczęły się loty samolotów szkolenia zaawansowanego M-346.

Poprzez wprowadzenie systemu AJT Siły Powietrzne zyskają samodzielność w kwestii szkolenia pilotów bojowych. Wdrożenie systemu szkolenia zaawansowanego pozwoli na zmniejszenie liczby lotów na samolotach F-16, co w rezultacie skróci czas przygotowania pilotów / Zdjęcie: Leonardo

16 lutego kpt. pil. Mirosław Kopeć w asyście włoskiego pilota wykonał pierwszy lot polskim samolotem M-346 na lotnisku wojskowym 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego (Siły Powietrzne poczekają na Mastery, 2016-11-19). W jego trakcie ćwiczono procedury awaryjne, w tym m.in. podejście do lądowania z jednym włączonym silnikiem lub z otwartymi i zamkniętymi klapami.

Pierwsze loty na samolotach M-346 z biało-czerwoną szachownicą wykonają instruktorzy. Obejmą one wznowienie nawyków, które piloci nabyli podczas szkolenia we Włoszech oraz treningi doskonalące i sprawdzenie rozwiązań szkoleniowych.

Na Zintegrowany System Szkolenia Zaawansowanego (AJT) składa się, oprócz samolotów M-346, również pakiet logistyczny. Zawiera on sprzęt i wyposażenie naziemnej obsługi samolotów, części zamienne oraz materiały eksploatacyjne, wsparcie techniczne, system informatyczny wsparcia, jak też pełna dokumentacja techniczna. W skład systemu wchodzą: kompleksowe symulatory lotu (FMS i FTD), symulator katapultowania oraz procedur awaryjnych (EPT), komputerowy system wspomagania szkolenia i pakiet szkoleniowy, a także pakiet logistyczny. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.