Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna Akcja Serce

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 19 lutego 2018

17 lutego lotnicy 8. Bazy Lotnictwa Transportowego wykonali lot o statusie Hospital na zapotrzebowanie Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Niedawna Akcja Serce była czwartą w br. zrealizowaną przez załogi i statki powietrzne 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego / Zdjęcie: kpt. M. Nojek, 8. Baza Lotnictwa Transportowego

Przygotowania do tego ważnego lotu rozpoczęły się już wieczorem 16 lutego. Wówczas, poprzez służby dyżurne przyszło zapytanie o możliwość wykonania zadania lotniczego. Po ustaleniu godziny i trasy personel naziemny przygotował samolot, a powiadomiona załoga stawiła się w bazie.

Sprawdzono warunki meteorologiczne na trasie lotu i samolot M-28B/PT glass cockpit o nr 0223 pod dowództwem kpt. Roberta Bogusza otrzymał zgodę na start. Akcja rozpoczęła się o godz. 06:56 i zakończyła o godz. 14:59. Lot wykonany został po trasie Kraków-Rzeszów-Katowice-Kraków. Zadanie trwało ok. 8 h, a nalot ogólny wyniósł 2 h i 16 min.

Akcja Serce została zainicjowana w 1985, gdy kardiochirurg doc. Zbigniew Religa poprosił szefa Sztabu Generalnego WP o pomoc w dostarczeniu serca dla pacjenta, który czekał na transplantację w Zabrzu. Dzięki trwającej ponad 30 lat współpracy lotników i transplantologów udało się do tej pory uratować życie kilkuset ciężko chorym pacjentom (34 Akcje Serce w 2017, 2018-01-05).

Na podstawie informacji kpt. Macieja Nojka i Luizy Wawrzyniak-Kozery, 8. BLTr.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.