Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Współpraca PŁ i CTM

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 lutego 2018

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej i gdyńskiego Centrum Techniki Morskiej zacieśniają współpracę w zakresie badań, projektowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań obronnych.

Od lewej: Dziekan Wydziału EEIiA PŁ, dr hab. inż. Sławomir Hausman, Wiceprezes Zarządu OBR CTM S.A., Joanna Sztiller i Prezes Zarządu OBR CTM S.A., dr inż. Andrzej Kilian / Zdjęcie: CTM

12 lutego w siedzibie Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej (CTM) w Gdyni odbyło się spotkanie sygnatariuszy umowy o współpracy zawartej pod koniec ub.r. między Wydziałem Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, a wchodzącym w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) CTM. Podczas spotkania przedstawiciele obu instytucji omówili szczegóły wspólnej realizacji projektów badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych w obszarze obronności.

Na wspomnianym spotkaniu obecni byli zarówno przedstawiciele Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ, reprezentowanej przez jej dziekana, dr. hab. inż. Sławomira Hausmana i dr. inż. Piotra Korbela, jak i przedstawiciele CTM, z prezesem zarządu, dr inż. Andrzejem Kilianem oraz wiceprezes Joanną Sztiller, na czele. Pierwsze z cyklu zaplanowanych spotkań było efektem zainicjowanej pod koniec 2017 kooperacji, której głównym celem jest podjęcie współpracy partnerskiej w obszarze badań, projektowania oraz wdrażania rozwiązań technologicznych, ze szczególnym naciskiem na obszar obronności.

Jesteśmy jednym z największych tego rodzaju wydziałów w Polsce. Nasz potencjał naukowy jest nie tylko znaczący, ale także wielodyscyplinowy. Nasi absolwenci i byli pracownicy są chętnie zatrudniani na całym świecie w największych korporacjach i centrach badawczych. Dlaczego nie mielibyśmy działać w większym stopniu na rzecz polskiej gospodarki i obronności? Jestem przekonany, że współpraca Wydziału z Centrum Techniki Morskiej w obszarze badań dotyczących technologii wojskowych okaże się obustronnie korzystna – stwierdził dr hab. inż. Sławomir Hausman, dziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Nawiązanie współpracy z tak renomowaną jednostką naukowo-dydaktyczną Politechniki Łódzkiej wpisuje się w działania strategiczne CTM, mające na celu zwiększenie efektów materialnych działalności naukowo-badawczej na rzecz realizacji projektów obronnych – stwierdził prezes zarządu CTM, dr inż. Andrzej Kilian.

Jesteśmy usatysfakcjonowani, że zyskaliśmy kolejnego ważnego partnera w realizacji projektów badawczo-rozwojowych, co z pewnością przełoży się na obopólne zwiększenie osiągnięć badawczych, potencjału naszych jednostek oraz efektów naszej wspólnej działalności – dodała wiceprezes Joanna Sztiller. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.